Whatsapp Hattımız

Fethiye’de Denize Girilebilecek Yerler

Blog Detay

Fethiye’de Denize Girilebilecek Yerler
05 Temmuz 2023

Fethiye’de Denize Girilebilecek Yerler

Ülkemizde deniz ile muhteşem doğanın buluştuğu yerlerden bir tanesi de Fethiye’dir. Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olan Fethiye, özellikle geçtiğimiz 10-15 yılda turizm açısından büyük bir gelişme kat etmiştir. Gerek eşsiz güzellikteki denizi ve doğası gerekse de tarihi kalıntıları ile seyahat severlere hitap etmektedir. Kayaköy (Hayalet Köy), Tlos, Gizlikent Şelalesi gibi yerleri gezmenin yanı sıra Fethiye’nin doğa harikası plajlarında gün boyu deniz keyfi yapabilirsiniz. Fethiye’de denize girilebilecek yerler çeşitli olmakla beraber, çoğu plaj ise birbirine yakındır. Eğer daha başka koylarda yüzmek isterseniz tekne turuna çıkmanızı tavsiye ederiz. Böylece karadan uzak bir şekilde deniz keyfi yapmış ve aynı zamanda Fethiye’nin farklı koylarını da gezmiş olacaksınız.

Ölüdeniz

Fethiye, plaj ve denize girilebilecek yerler açısından oldukça zengin bir beldedir. Fethiye denince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Ölüdeniz’e giderek burada eşi benzeri olmayan denizin ve yemyeşil doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz’in bir milli park olması nedeniyle yüzerken çeşitli canlılara denk gelebilirsiniz. Kaplumbağalar, çeşitli balıklar… Hepsi sizde eşsiz anılar bırakacak birer hatıra olacaktır.

Kıdrak Plajı

Fethiye’de denize girilebilecek yerler denilince akla gelen bir diğer plaj ise Kıdrak Plajı’dır. Bu plaj,  Fethiye’de yaşayan halkın oldukça sık tercih ettiği bir plajdır. Belcekız Plajı’na 3 kilometre mesafede yer alan plajın ipince kumları meşhurdur. Plajın etrafı çam ağaçları ve kekik kokularıyla bezenmiştir. Burası da tabiat parkı olması nedeniyle giriş ücretlidir. Yine Kıdrak Plajı’nda Ölüdeniz Plajı’na oranla daha az kişi bulunmaktadır. Bunların yanında plajda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfe, WC ve şezlong gibi hizmetler de bulunmaktadır.

Gemile Koyu

Gemile Koyu herkes tarafından bilinmemektedir. Dolayısıyla eğer sakinlikten hoşlanan biriyseniz burası tam da size göre bir yerdir. Fethiye’de denize girilebilecek yerler arasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bu plaj, terk edilmiş bir şehir olan Kayaköy’e yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ayrıca gerek yürüyüş yolunun enfes manzarası gerekse de harika denizi ile insanları adeta büyülemektedir. Gemile Koyu’nun dışında, Katrancı Koyu ise özellikle kamp yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olacaktır. 

En Çok Ziyaret Edilen Fethiye Plajları ve Koylar

Fethiye plajları arasında en ünlüsü kuşkusuz Ölüdeniz’dir. Durgun denizi ve sakin plajı ile Ölüdeniz, turist akınına uğrayan bölgelerin başında gelmektedir. Ölüdeniz’in eşsiz doğası, sizlerin harika bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlamaktadır. Güzelliğiyle kendine hayran bırakan bu plaj, dünyanın en güzel plajları arasında gösterilmektedir. Plajın kıyısında yürüyüşe çıkabilir, kanoya binebilir, kafe ve barlarda güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Kabak Koyu, Fethiye’de doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir plajdır. Plaj, Kelebekler Vadisi ile komşu bir konumdadır ve koruma altında olduğu için hiç otel bulunmamaktadır. Kabak Koyu’na toplu taşıma ile ulaşım ise mümkün değildir ve yalnızca deniz yoluyla gidilebilmektedir. Dağ, deniz ve kumsalın birleştiği koyda kamp alanları bulunmaktadır. Kamp alanlarında çadır kurarak plajın eşsiz doğasının tadını çıkartabilirsiniz.

Deniz yoluyla ulaşabileceğiniz ve kendine has güzelliğiyle oldukça ilgi çeken plajlardan bir diğeri ise Gemiler Plajı’dır. Plaj, doğal sit alanı konumundadır ve tarihi bir gezinti fırsatını da vermektedir. Gemiler Plajı’nı bulunduğu ada içerisindeki tarihi kalıntılarda ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle doğal güzelliklerin tadını çıkartırken küçük bir tarihi gezi gerçekleştirmiş olursunuz.

Fethiye plajları ve koyları içerisinde az bilinen Oyuktepe Koyu, Katrancı Koyu, Kuleli Koyu gibi bölgelerde turist yoğunluğu azdır. Bu durum ise denizle ve doğayla baş başa kalabilmenizi sağlamaktadır. Bu koylarda mavinin her tonu ile karşılaşabilir, tertemiz plajlarda denize girebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Belcekız Plajı ise Ölüdeniz Mevkiinin merkezinde yer alan bir plajdır. Ölüdeniz plajına komşu olan Belcekız, denizi ve kumsalıyla eğlenceli ve unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Tıklayın Sizi Arayalım